La magia existe solo si tu crees en ella! Nuestra Magia es Anahi! Vive y cree en ella!

AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Viata in mainile mele by @ly ::>

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

Numarul mesajelor : 996
Data de inscriere : 01/04/2009

MesajSubiect: Viata in mainile mele by @ly ::>   Dum Iun 21, 2009 8:52 pm

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://mda-rumania.forumz.ro
any bb
*Hadita con luz propia*
*Hadita con luz propia*

Numarul mesajelor : 1052
Data de inscriere : 16/04/2009
Varsta : 23
Localizare : Suceava

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Mar Iun 23, 2009 6:38 pm

sooper:X:X

noua ta wn no??
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Mar Iun 23, 2009 6:47 pm

exact...pun imediat prezentarea personajelor
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Mar Iun 23, 2009 6:48 pm

e in romana, nu e cu RBD shi...sper sa va placa
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Mar Iun 23, 2009 7:00 pm

da nu pun akm k am o durere teribila de cap shi n`am niciun chef
Sus In jos
any bb
*Hadita con luz propia*
*Hadita con luz propia*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Mar Iun 23, 2009 7:09 pm

k
knd ai sa poti u :P:P
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Vin Iun 26, 2009 3:02 am

Cathy McCarter (Hillary Duff)=O tanara frumoasa, ambitioasa,sensibila shi totodata rebela...La doar 18 ani isi ia viata in propriile maini.Va avea parte de o...calatorie lunga pana sa isi descopere si sa`si contureze intru totul adevarata personalitate shi pana va putea sa`si implineasca marele vis....
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

Emma McKenzie=The best friend of Cathy...O tanara foarte "studioasa" care o sprijina insa pe prietena ei in "calatoria" pe care o va face...La randul ei e ambitioasa shi foarte optimista ca ziua de maine va fi una frumoasa....Are 19 ani..
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

Ashley McCarter ( Sonya Smith )=Este mama lui Cathy...Este o femeie frumoasa, preocupata de adunarea neincetata a banilor...Locuieste alaturi de fiica si sotul ei intr`o vila mare din mijlocul New York-ului...Desi faptul k e bogata shi vrea multi bani ar arata faptul ca e rea, nu este chiar asa...Este o femeie amabila si darnica, motiv pentru care se cearta adesea cu sotul ei...O sprijina mai mereu cu Cathy, dar uneori este impotriva deciziilor oarecum riscante pe care aceasta le ia...Este directoarea unei firme de cosmetice si are 39 de ani...
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

Cedric McCarter ( Mauricio Islas )=Este tatal lui Cathy, are 42 de ani si este un barbat foarte rau shi zgarcit.Este foarte dur cu fiica sa si de aceea Cathy il uraste...Este designer vestimentar. Are foarte putini prieteni si se cearta adesea cu sotia sa...
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Vin Iun 26, 2009 3:03 am

Daniel Stewart ( Daniel Radcliffe )=Are 19 ani, e un baiat bogat si este iubitul lui Cathy.O iubeste foarte mult ( shi ea pe el ) shi o sprijina in tot ceea ce face...Este elev la o universitate foarte respectata din New York ...
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

CAPITOLUL 1
1.Cearta teribila cu tata dimineata
2.Testul la mate...de domeniul trecutului...am uitat de el...nici la sc nu am mers...

Acestea erau gandurile lui Cathy la ora 15:00...Dar sa vedem c se intamplase dimineata...

Cathy se scarpina pe antebrat...Avea un punct care o manca si o durea,cand,deodata,Cedric,tatal ei, o apuca tare de brat, atat de tare , incat degetele lui mari si groase de barbat se albesc...
Cedric: CE E ASTA ???
Cathy:Vrei sa ma lasi ? Ma doare destul si fara sa ma apuci tu si sa ma zdruncini !!!
Cedric:Crezi ca nu jtiu sa recunosc o urma de ac, Cathy ?? Ma crezi asha de prost ??
Cathy: ( in sinea ei ) DA !!! ( apoi cu voce tare )...O, grozav, akm chiar crezi k ma droghez...
Cedric:O, si ce vrei sa`mi spui, k asistenta de la sc ti`a facut o injectie ? Haide Cathy gandeste, pot sa o sun !! Alege minciuna cea mai buna !!!
Cathy: De fapt, sa shtii k intr`adevar mi`a fakt o injectie ieri...Dar uh esti prea ocupat sa bei coniac cu prietenii tai bizari k sa vezi dak ma simt bn sau nu !! Sa stii, TATA, k ieri am lesinat la sc !!!
Cedric: Buna incercare !!! Eshti pedepsita !!! Nu ai voie sa iesi din casa !!! DELOC !!! Ai inteles ? Sa vedem de unde mai furnizezi droguri !!
Cathy:Ma doare in cot c parere ai uh despre mn ...Shi asha nu ma crezi niciodata !! TE URASC !!!

Era atat de nedrept !! Cathy nu se drogase...Asistenta ii facuse o injectie pentru k avusese o cadere de calciu si lesinase in timpul orei de geometrie cand, presupunandu`se ca scria pe caiet ce dicta profesoara, ea desena lilieci ( Cathy era o fff buna desenatoare )...Dar Cedric nu o putea opri !! Trebuia sa mearga la Emma !! Emma avea sa o inteleaga !!! Doar era prietena ei !! Cea mai buna solutie era sa sara pe geam !! Doar avea doua camere: una la parter si una la etaj. Camera de la parter era numai buna pentru astfel de escapade...

ACASA LA EMMA :

Emma: Cathy, avem de facut un proect la biologie !!! Ai promis ca aduci materiale !!! Ai adus nu ?? Haide Cathy !! Ai promis k nu ma lashi pe mn sa fac tot proiectul singura !!! Ai promis k ma vei ajuta sa imi mentin media de 10 la biologie !!!
Cathy:Em, haide sa scriem despre otravuri !! Otravuri din acelea care transorma oamenii in tasnitori mari din care iese sange...Otravuri care iti umfla limba pana cand aceasta ajunge sa iti blocheze respiratia !!! Arsenic, Stricnina...
Emma: Cathy, doar nu te gandesti sa te otravesti , nhu ?
Cathy:Avocatii mei m`au sfatuit sa pledez nevinovata .
Emma:Cathy, NU FACE ASTA !! Ai o viata inainte !!!
Cathy:Bn, bn...Era doar un gand !!!!
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

CAPITOLUL 2

TOT ACASA LA EMMA:
Cathy:Em, trebuie sa plec !!!
Emma: CE ?? Cathy, ajuta`ma !! Mi`ai promis k vom face impreuna proiectul !! Trebuie predat poimaine !!!
Cathy: Vom lucra maine la el !!! PROMIT !!
Emma: Asa cum ai promis k ma vei ajuta sa`mi mentin media de 10 la tehnologie shi din vina ta a devenit medie de 9 ?
Cathy:Hmm...Ma intalnesc cu Daniel !
Emma: O, logic, te intalnesti cu el !!! Cu cn altcnv te puteai intalni la 8 seara ?
Emma nu il prea placea pe Daniel.Cathy nu cunostea motivul,dar stia k pur shi simplu nu il place .
Cathy:Pa !!! Ne mai vedem !!
Emma: MAINE !!! NU UITAA !!! AI PROMIS !!!
Cathy:Da, da !!!

Undeva prin cartier era un loc in care stateau laolalta, asezate intr`un mod ciudat multe cauciucuri de la diferite tiruri...Lui Cathy i se parea k semana cu stonehange asa ca ii dadu un nume: TirHange !Acela era locul in care se intalnea adesea cu Daniel !!!Stateau cocotati pe cauciucuri si vorbeau....vorbeau ore in sir...Lui Cathy i se parea ciudat, dar pana in acel moment nu il mai sarutase pe Daniel !!! Asta seara era insa hotarata sa o faca ....
Daniel:Cathy, buna, ce mai faci ?
Cathy:Hmmm....Vreau sa fac cv important....
Daniel:Pai, cum te pot ajuta ?
Cathy:Doar stai nemiscat shi...nu ma respinge !!! TE ROG !!
Daniel:Sa te resping ? Cum adi...
Si in secunda urmatoare Cathy il saruta pe Daniel !! Era minunat !! El avea o mana in jurul taliei ei shi alta in parul ei lung cu miros dulceag...Se despartira la un moment dat shi Cathy simti cum obrajii i devin tot mai fierbinti shi se inroseste.In scurt timp,obrajii ii erau una cu petalele gingase ale unui mac...
Daniel:WOW !!! Acum ii dau dreptate celui care a zis k primul sarut nu se uita niciodata !!
Cathy:JAJAJA !!
Se asezara apoi pe un cauciuc si incepura sa vorbeasca...Cathy se sprijini de umarul lui Daniel shi el incepu sa o mangaie prin par...Era minunat !!Deodata, Cathy se trezi vorbind despre necazurile cu tatal ei !! Daniel o asculta shi park intre timp cauta cv potrivit shi amuzant de spus !!! Lacrimile incepura sa se "rostogoleasca" incet pe obrajii lui Cathy !! Niciodata nu ar fi crezut k e in stare sa planga din cauza unei persoane pe care o uraste ...Apoi ea tacu , shi Daniel , k shi qm nu ar fi shtiut c sa spuna shi park considerand k un raspuns mai bun nu exista, o saruta....Din nou !!
Daniel:Mai bine?
Cathy:Poate va fi shi mai bn dak ma imbratisezi tare de tot shi apoi ma duci acasa cu masina ta, k e km frig afara shi o sa inghet dak merg pe jos....De metrou nu am bani !!
Daniel:Pai, se presupune k eshti fiica a doua personae fff importante !! Cum sa nu ai bani de metrou ?
Cathy:Prin asta vrei sa zici k nu vrei sa ma iei cu tn ? Nu vrei sa ma duci cu masina ? FFF bn !! Pana shi prietenul meu ma detesta !! PA !!
Daniel:Cathy !! Stai !! Nu am vrut sa zic asta !!!
Cathy:Dar ai zis`o !!! PA !!! LASA`MA !!!
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Vin Iun 26, 2009 3:04 am

Subject: Re: Viata in mainile mele by @ly ::> Sat Jun 20, 2009 7:29 pm
CAPITOLUL 3

Cathy ajunse acasa furioasa, dar totodata trista...Se suparase degeaba pe Daniel !!! El nu avea nicio vina !!! Shi de park nu ar fi fost de ajuns cearta cu iubitul, tatal ei o astepta in hol !!
Cedric: Domnishoara, nu am fost destul de clar knd am zis k nu ai voie sa iesi din casa? Unde ai fost ?
Cathy: (SARCASTICA) Sa ma droghez !!! Vreo probl cu asta ? Nu vrei sa cauti shi celelalte urme de ac pe care le am sau se presupune k ar trebui sa le am pe mana ?
Cedric:Crezi k pari amuzanta ? Hm...se pare k nu am fost destul de clar shi nu am luat masuri tocmai potrivite !! DU`TE IN CAMERA SI ASHHTEAPTA ACOLO MULT SHI BN CACI PANA SAPTAMANA VIITOARE NU AI VOIE SA MERGI DECAT LA SC !!!
Cathy:JAJAJA!!! Prima oara nu m`ai putut opri shi nu ma vei opri nici akm !!
Ashley : ( coborand in fuga scarile ) Ce se petrece aici ?
Cedric: Copila NOASTRA e o rebela nemaivazuta !! Era...de fapt ESTE pedepsita shi cu toate astea a fost sa...se drogheze !!!
Cathy:Dmneee !!! Chiar m`ai crezut ? Am fost la Em !
Cedric:JAJAJA !! Buna incercarea !!! Shtiu prea bn k Emma te va proteja !!!
Cathy:Atunci, nu mai are rost sa dau explicatii !! PA !!! ( shi intorcandu`se pe calcaie da sa iasa pe usha )
Ashley:Cathy, unde mergi ?
Cathy: Sa scap de EL !!! Va trebui sa imi iau viata in propriile maini !!! TREBUIE SA O FAC !!! Vreau sa fiu singura !!! NU ma cauta !!! Macar pentru o vreme...
Ashely:Cathy!! Cathy !!! STAI !!! ( adresandu`i`se lui Cedric ) E DOAR VINA TA !!! DIVORTEZ !!!
Cedric: CE ??
Ashley:Imi sun akm avocatul !!!

Intre timp, Cathy incepu sa se plimbe din nou prin TirHange...Medita...Trebuia sa se duca la Daniel acasa, sa`i ceara scuze...Nu fusese vina lui !!! Shi akm, avea nevoie de cnv kre sa o tina in brate !!! Avea nevoie de cnv kre sa o iubeasca, dar kre sa nu se afle prin preajma lui Cedric, ca mama ei ....
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Vin Iun 26, 2009 3:23 am

Capitolul 4

IN FATA USII LUI DANIEL : CIOC CIOC CIOC !
Cathy:Daniel,stai,nu inchide usa !!! Te rog, asculta`ma !!!
Daniel:Uite ce`i imi pare rau k te`am suparat...Nu a fost cu intentie shi sper k ma vei pu....
Cathy:Nu e vina ta !! E vina mea !! Eram suparata shi...putin confuza in legatura cu tata...Imi pare rau !!! Akm am nevoie mai mult dekt oricand de tn ...
Daniel o imbratiseaza pe Cathy shi o pofteste in casa . Acolo, ea ii povesteste tot ce s`a intamplat shi il roaga sa o tina la el acasa in acea noapte...
Daniel:Bine !! Nicio problema !! Ii voi spune servitoarei sa iti pregateasca o camera !!
Cathy:Multumesc mult !!! Te iubesc !!!
Daniel:Si eu ..( si o saruta )

IN SUFRAGERIA FAMILIEI STEWART:

Daniel:Tata, te rog !!!
John:Nu, Daniel !! In seara asta vor veni nijte oameni importanti la noi acasa shi nu vreau ca ea sa strice totul !!
Daniel:Tata, nu va strica nimik...Vom sta impreuna sus !! Nu veti auzi niciun zgomot de la noi !! PROMIT !!
John:Bine bine...Faci c vrei cu ea numai sa nu aud niciun zgomot...Nu vreau sa stricati seara asta ....

Daniel:Cathy, totul e stabilit !! Vei sta aici...
Cathy:Si totusi....tatal tau nu e prea incantat ...
Daniel:De unde jtii asta ?
Cathy:Stii, tatal tau are o voce mult mai groasa decat a tatalui meu...
Daniel:Ai auzit ce a spus....Ei bn mie nu`mi pasa c zice el...Eu te iubesc shi atat !! Asta ar trebui sa conteze !!
Cathy:Da...ma rog
Daniel:Sa te conduc in camera ta....

A DOUA ZI DIMINEATA :

Cathy:Buna dimineata doamna Stewart !!
Jesica: Buna dimineata !! Hmm...niciodata nu am observat kt de frumoasa e iubita fiului meu !! Ia loc !! Sa luam impreuna micul-dejun !! Barbatii casei sunt nijte lenesi...Inca mai dorm
Cathy:O,imi pare rau dar nu pot....Trebuie sa merg la Emma, prietena mea, sa terminam proiectul la biologie...
Jesica:O, si pe deasupra mai si invata bine !!
Cathy:Sa zicem k incerc sa am medii kt mai mari...
Jesica:Ii voi spune lui Daniel k ai plekt devreme....La revedere...shi sa ne mai vizitezi
Cathy:O,da...Asa voi face ( in gandul ei: Din an in Pasti )

ACASA LA EMMA:

Cathy:Salutare Em !! Deci, c facem azi la proiect !!
Emma:Of...credeam k nu mai vii...
Cathy:Scz, am dormit la Daniel shi...el sta mult mai departe de casa ta dekt mn...
Emma:Ai dormit la DANIEL ?????
Cathy:Stai linistita, nu s`a petrecut nik intre noi !! Am dormit la el fiindca....fiindca am plecat de acasa ...
Emma:Ai fakt CE ?????
Cathy:Nu conteaza...Hai sa ne apucam de proiect !!
Emma:Da....e cv grav dak Cathy vrea sa ne apukm de teme ...App, azi vii la sc ?
Cathy:Da ...
Emma:Clar... e ffffffff grav ....
Cathy:O, mai taci !! Hai sa ne apucam de treaba ...

LA SCOALA :

Profesoara: Ce s`a intamplaqt atunci cand Ioana D'arc a fost prinsa ? Cathy...imi poti da tu raspunsul ?
Cathy:A fost arsa pe rug ...
Profesoara de istorie:Corect...Multumesc...Poate ar trebui sa dai mai des pe la scoala...
Emma: ( intorcandu`se la banca lui Cathy )AI INVATAT ??????
Cathy: Logic k nu ....Fii shi uh mai atenta qm iti tii caietul ala prin banca...Se vede fff bn aici!
Emma:Hey...eu mai invat spre deosebire de tn !! Aseara nu am putut pentru k am mers q mama sa isi cumpere o rochie noua pentru o nuj c intalnire cu nijte afaceristi...Probl de adulti....
Profesoara de istorie:McCarter, McKenzie !! Aveti politetea de a fi atente la ore ?
Cathy shi Emma: Ne pare rau doamna profesoara !!!

OARE CE SE VA INTAMPLA MAI INCOLO CU CATHY ? VETI AFLA DOAR DAK VETI URMARI IN CONTINUARE WN "VIATA IN MAINILE MELE"
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Vin Iun 26, 2009 3:25 am

ajtept comenturi....app, nu am fakt prezentarea tuturor personajelor....o voi face pe parcurs
Sus In jos
annie.magic
*Magic Designer*
*Magic Designer*

Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 20/04/2009
Localizare : en el corazon de Anahi!

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Vin Iun 26, 2009 4:34 am

stii ce parere am eu

Que fue del amor que un dia nos unio, como pudo morir??

Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Vin Iun 26, 2009 5:07 am

da...jtiu...iti place
Sus In jos
any bb
*Hadita con luz propia*
*Hadita con luz propia*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Vin Iun 26, 2009 4:08 pm

e sooperba bb
si ms moolt de tot..ptca ai pus destul de multe ep-uri deodata....

e ff bn bb!!
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Sam Iun 27, 2009 3:47 am

ms bb ...ma bucur k va place...
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Dum Iun 28, 2009 4:45 am

Capitolul 5

Ora de istorie a trecut repede si a venit shi ora de educatie fizica :
Profesoara: Haideti elevi !! Mai vioi !! .Stangu`,stangu`,stang,drept,stangu`, stangu`....
Cathy:O doamne stang drept stang drept...Hotaraste`te odata....O sa fac febra muscularaa!
Emma:Asta pentru k "ai uitat" de ora de ed.fizica de vreo luna sau doua...
Cathy:Scuteste`ma...De park uh ai venit
Emma:Makr eu am fakt cv util !!
Cahy:O,da...Scuza`ma...10 exercitii la geometrie trebuie sa fie cu mult mai amuzante dekt joggingul pana acasa...LIBERTATE SORO !!! NU EXERCITII IN PLUS !!!
Emma:Mai taci !!!

Dupa scoala, Cathy se duse acasa...Trebuia totusi sa mai treaca pe acolo...Daniel nu o putea tine in casa lui la nesfarsit...Si in plus, hainele, fardurile si toate celelalte lucruri ale ei erau acolo....Spre bucuria sa, nimeni nu era acasa...I`ar fi plakt insa sa o intalneasca pe mama ei...Totusi, mai bn deloc dekt sa intalneasca pe cn nu trebuie...Se duse in camera, dar nu apuca sa se aseze bn in pat caci telefonul incepu sa sune...
Cathy:Alo, buna iubitule, ce faci ?
Daniel:Vreau sa ne intalnim la TirHange...URGENT !!!
Cathy:Bine, dar ce s`a intamplat ? Ma ingrijorezi !!
Daniel:Iti spun cand vii !

Cathy fugi intr`un suflet la TirHange unde il gasi pe Daniel
Cathy:Ce s`a intamplat ??
Daniel:Cathy, trebuie sa ne despartim !
Cathy:CE ?? QM ADIK ??? NU MA POTI LASA ASA !!!
Daniel:Cathy, intelege...Am fost diagnosticat cu cancer shi nu vreau sa suferi...Mai devreme sau mai tarziu voi muri si ...vei suferi mai mult ...Crede`ma...Asa e mai bn !!
Cathy:Nu se poate, trebuie sa fie o greseala !!! Nu poti avea cancer !!

TRRRR.....TRRRRR....Suna telefonul lui Daniel !
Cathy:O, e tatal tau ? Te pomenesti k pe langa avionul privat pe care il ai deja iti mai ia shi un Lamborghini ....
Daniel:JAJAJA !! Alo ! SERIOS ??? NU SE POATE ???MULTUMESC !!! CATHY, AI AVUT DREPTATE!
Cathy:Ce ??? Ti`a luat un Lamborghini? Doamneeeee...
Daniel:Nu asta belguto ( punandu`i jucaus un deget pe nas )...A fost o greseala !! Nu am cancer !!
Cathy:OOO...Si eu care ma vedeam deja vaduva indurerata la volanul unui Lamborghini..
Daniel: Ce ?
Cathy:A, nu ma baga in seama ! Imbratiseaza`ma tare de tot !!! SANATOSULE !!! JAJAJA !!
Daniel:JAJAJA !!!

Ce se va mai intampla mai departe cu Cathy ? Veti afla doar urmarind webnovela "Viata in mainile mele"
Sus In jos
anahy-bb-chiquito
*Hadita Magica*
*Hadita Magica*

Numarul mesajelor : 493
Data de inscriere : 20/06/2009

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Dum Iun 28, 2009 11:22 pm

ee ff frumoasa bb.........next next !!!
Sus In jos
any bb