La magia existe solo si tu crees en ella! Nuestra Magia es Anahi! Vive y cree en ella!

AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Viata in mainile mele by @ly ::>

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

Numarul mesajelor : 996
Data de inscriere : 01/04/2009

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Joi Iul 02, 2009 2:33 am

Capitolul 6

Dupa intalnirea cu Daniel,Cathy se duse acasa, isi stranse repede lucrurile, sterpeli niste bani din biroul lui Cedric, tatal ei shi apoi o lua la fuga, deoarece era deja 5 shi cnv trebuia sa se intoarca acasa...Apoi se duse la un hotel unde se caza pentru o saptamana...Dupa aceea se aseza in pat shi incepu sa schimbe la nesfarsit canalalele la TV, caci nu gasea nimic interesant de vazut..
TRRR !!! TRRR !!! SUNA TELEFONUL
Cathy:Lasa`ma sa ghicesc ! Akm ejti diagnosticat q leucemie ( zise ea pe un ton ironic )
Daniel:Nu...Sunt perfect sanatos, dar plec pentru o luna q tata in Romania...
Cathy: ( sarind din pat): Ce ??? Pentru cat timp ai zis ? O luna ? O dmneeee !! Vin sa ne vedem din nou ?
Daniel: Nu...sunt deja in avion !
Cathy:A, mersi k m`ai anuntat ...De ce nu m`ai sunat knd deja te cazai la hotel ?
Daniel:O, haide Cathy nu te supara !! Promit k primul lucru pe kre il fac atunci knd ma intorc e sa vin la tn sa ne vedem bine ? Akm trebuie sa inchid !! Pa, te iubesc !!
Cathy:Da, da shi eu ...Pa...( schimonosindu`se shi chinuindu`se sa il imite pe Daniel ) "O, haide Cathy nu te supara "...C sa zic ? Ma anunta a treia zi dupa Scripturi shi are totusi pretentii sa nu ma supar ? Da` c ? Ma crede toanta ?? Orice fata s`ar fi suparat, de ce sa nu o fac shi eu ? Ce ? Tre` sa fiu neaparat mai originala ? Cn zice ? Off....Akm sunt sigur pt o luna...Mai bn dau anunt la ziar : "Cn vrea sa fie iubitul unei fete nebune pentru o luna sa sune la numarul de telefon : 0741108543...Cerinte:Sa fie frumos, destept shi sa aiba intre 18 shi 23 de ani...A,da shi sa nu il cheme Daniel..Of...am ajuns sa fac haz de necaz...

PESTE DOUA SAPTAMANI :

Cathy se afla in aceeasi camera de hotel k si in urma q jumatate de luna, caci se mai cazase pentru doua saptamani....Ii era atat de dor de Daniel shi el nu mai daduse niciun semn de viata...Oare patise cv ? Da` qm sa pateasca cv knd avea cel putin 4 bodyguarzi in spate ? Incepu sa depene amintiri...Isi aminti de ziua in kre il cunoscuse pe Daniel..Se afla pe plaja, era seara shi ea desena d zor...Un liliac...Deodata aparu un baiat tare ciudat...Cam idiot, dar un idiot interesant....Se apleca spre schita lui Cathy shi ii zise:
Daniel:Ai gresit aripile ..
Cathy:Dispari ! ( fff elegant )
Daniel: ( de park nik nu s`ar fi intamplat ) : Capul e cat de cat ok...Dar aripile sunt tousi prea mari ...
Cathy:Da, ma bucur k ejti de acord akm DISPARI !
Daniel: ( intinzand mana ) Daniel Stewart ! Incantat !
Cathy:Cathy McCarter ...

Cathy trebuia sa recunoasca...Tipul arata chiar bine !! Parul negru, pieptanat oarecum neglijent, ochi patrunzatori....verzi...un verde intens...Shi nu parea sa fie cu mult mai mare decat ea...Avea nijte jeansi suuper cool shi un tricou....Un tricou...Ei bn un tricou dragutz shi atat..Cat de dor ii era de Daniel....Incepu sa planga...Daca nu daduse niciun semn caci gasise o fth moolt mai frumoasa shi mai de treaba in Romania ? Dak se indragostise de ea ?
Ar fi fost un ghinion de zile mari....

OARE CE SE VA MAI INTAMPLA ??? OARE INTR`ADEVAR TEMERILE LUI CATHY ERAU INTEMEIATE ?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://mda-rumania.forumz.ro
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Joi Iul 02, 2009 2:35 am

deci....commenturi
Sus In jos
anahy-bb-chiquito
*Hadita Magica*
*Hadita Magica*

Numarul mesajelor : 493
Data de inscriere : 20/06/2009

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Joi Iul 02, 2009 4:32 am

deci coommmmmmmmmm
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
anahy-bb-chiquito
*Hadita Magica*
*Hadita Magica*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Joi Iul 02, 2009 4:33 am

Doamnelor shi domnilor in aceasta seara am de lasat un commnet foarte important ptr preitena mea Alina,shi de aceea trebuie sa-mi acordatzi o clipa inainte de a spune acest lung comment pe care m-am chinuit sa-l compun timp de 3 saptamani 3 zile 30 minute shi 59 secunde..........am emotzii nush cum sa va spun.......draga audientza iata ce cred eu,calte cuvinte iata comentariul meu:.............No CoMmEnT
Sus In jos
anahy-bb-chiquito
*Hadita Magica*
*Hadita Magica*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Joi Iul 02, 2009 4:33 am

glumeam
Sus In jos
anahy-bb-chiquito
*Hadita Magica*
*Hadita Magica*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Joi Iul 02, 2009 4:34 am

deci...e prea tare fate povestitoare....nex next ji iar next
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Joi Iul 02, 2009 4:38 am

dmneee bb c am ras ...primul tau comm e de`a dreptul bestial

Ultima editare efectuata de catre *MDA* in Joi Iul 02, 2009 5:09 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Joi Iul 02, 2009 4:39 am

bn ....o sa pun cont akm pentru tn shi pentru toti cei carora le place wn mea shi vor sa o citeasca

Ultima editare efectuata de catre *MDA* in Joi Iul 02, 2009 5:07 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Joi Iul 02, 2009 4:39 am

ma apuc akm de treaba
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Joi Iul 02, 2009 5:03 am

CAPITOLUL 7

Au mai trecut doua saptamani shi iata astfel k luna s`a implinit..Daniel trebuia sa fie acasa shi totushi casa era pustie...Oare chiar patise cv ?? Oare se imbolnavise grav shi de aceea nu se intorsese la timp ? Oare fusese rapit sau, mai rau, omorat ? Cathy era tot mai ingrijorata...Astfel a mai trecut o saptamana shi Daniel nu era de gasit...

ACASA LA EMMA:
Emma:Cathy,calmeaza`te...sunt sigura k probabil a intervenit cv shi de aceea calatoria de o luna s`a transformat in....calatorie de o luna shi cv...
Cathy:Si qm explici faptul k nu raspunde la telefon ?
Emma:Pai, poate vb intr`o zi la telefon shi mama natura shi`a fakt batrana de ea datoria. Asa k Daniel s`a dus la baie in timp c ink vb la telefonul mobil...Si knd sa se stearga bietul baiat, nu s`a descurcat sa ia hartie igienica doar q o mana shi din gresheala a scapat telefonul in WC...Prin urmare, nu l`a mai putut folosi...
Cathy:Em, iti arde de glume ??
Emma:Incercam doar sa`ti ridic putin moralul...
Cathy:Dak i s`a intamplat cv ?
Emma: QM ar fi ?
Cathy:Dak s`a intalnit q o tipa cool shi s`a indragostit de ea atat de tare incat nu mai vrea sa mai auda de mn ?
Emma:Cathy, uh ejti k shi...femeia fatala...nu te poate uita asha...batand de trei ori din palme
Cathy:Bn bn...atunci dak a fost rapit de cnv ?
Emma: Alta teorie nu mai ai ?
Cathy:Ba da...Una groaznica pe kre incerc sa mi`o scot din minte...Dak a fost ucis ?
Emma:O, doamne Cathy ai atatea teorii incat ma mir k nu te mai gandesi shi la posibilitatea ca nu cumva in Romania sa fi fost o invazie extraterestra shi locuitorii planetei Marte sa il fi luat tocmai pe Daniel, englezul nostru drag shi iubit, pentru cateva experimente pe creier...O haide Cathy...Pune frana...NIMIC NU S`A PETRECUT CU DANIEL !!! DE FAPT S`A PETRECUT ! A FOST ASHA DE OCUPAT INCAT NU SI`A DAT SEAMA K A TRECUT O LUNA SHI A MAI RAMAS IN ROMANIA PENTRU A TERMINA TREBURILE !! SHI NU A SUNAT SAU NU A RASPUNS LA TELEFON PENTRU K E PREA OCUPAT SA O FACA !
Cathy:Da...ai dreptate...Poate ar trebui sa ma opresc...
Emma:(pe un ton ironic ): Crezi ??
Cathy:Bn...Gth...ma calmez...dak ma gandesc la lucruri teribile c de fapt nu i se pot intampla cu toata armata lui de bodyguarzi, timpul petrecut fara el o sa mi se pare mult mai lung..
Emma:Asa e Cathy...Corect !!! Imi place qm gandesti !!
Cathy:(cinica): HA ! HA ! HA ! C amuzanta ejti ! Ma dai pe spate q glumele tale !
Emma:Eu makr nu ma gandesc la povesti q fantome k tn !
Cathy:Povesti cu fantome ? C tot spui acolo "tipa cu teorii amuzante" ?
Emma ( imitand`o pe Cathy):"Dak Daniel a fost ucis ? Dak s`a indragostit de alta ? Dak a vzt o fantoma shi din cauza socului a innebunit shi m`a uitat ?
Cathy:Hey, eu nu am zis k ar fi vazut o fantoma shi de frica a innebunit shi m`a uitat...
Emma:De fapt, tocmai ai zis`o...
Cathy:O, doamne, mereu ma faci sa zic c nu vreau...
Emma:(ironica) Da,dragutzo...E puterea de convingere...C sa fac dak pe langa inteligenta nemasurata , meticulozitate,sinceritate,frumusete shi toata calitatile nenumarate pe care le am, mama natura mi`a mai dat shi puterea de convingere ? Trebuie sa recunosc k fara ea, nu as fi implinit frumoasa varsta de 19 ani...
Cathy( razand shi aruncand q o perna in Emma ):O mai taci !! Asta nu e putere de convingere !! Si in plus, tunu ejti meticuloasa...
Emma:Pregateste`te sa fii uimita de cat de meticuloasa pot fi !
Cathy:Sa vedem de cata meticulozitate ai nevoie la o bataie buna q perne ( razand )
Emma:Hai sa vedem kre e mai buna

Fetele incepura sa rada shi sa se bata cu perne...Daniel era dat uitarii....cel putin pentru moment....
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Joi Iul 02, 2009 5:06 am

astept commenturi ....sper sa va placa
Sus In jos
annie.magic
*Magic Designer*
*Magic Designer*

Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 20/04/2009
Varsta : 23
Localizare : en el corazon de Anahi!

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Joi Iul 02, 2009 5:10 am

ui e frumos..da pana la urma cu daniel ce bunica sa intamplat...auzi invazie cu extraterestri la noi vezi ca nu mai dorm la nopate

Que fue del amor que un dia nos unio, como pudo morir??

Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Joi Iul 02, 2009 5:12 am

annie.magic a scris:
ui e frumos..da pana la urma cu daniel ce bunica sa intamplat...auzi invazie cu extraterestri la noi vezi ca nu mai dorm la nopate

Sus In jos
any bb
*Hadita con luz propia*
*Hadita con luz propia*

Numarul mesajelor : 1052
Data de inscriere : 16/04/2009
Localizare : Suceava

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Joi Iul 02, 2009 4:38 pm

=))=)0

vin extraterestri??:|:|

:)):) ar fi ff tare

sooper ep-=ul asta;X:X
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Joi Iul 02, 2009 9:53 pm

ma gandeam eu k o sa va amuz putzin....asta era shi ideea
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Joi Iul 02, 2009 9:54 pm

ma bucur moolt k aratati interes pentru aceasta webnovela
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Vin Iul 03, 2009 5:26 am

CAPITOLUL 8
Cathy se plimba fara tinta prin parc...Lacrimile ii curgeau siroaie pe obrajii rosii....Ochii ei caprui se scaldau in lacrimi...Pana shi natura plangea...Norii isi revarsau lacrimile mari si reci pe pamantul adormit...Lumea se holba la Cathy, dar ei nu ii pasa....Ii pasa doar de Daniel...Iubitul ei...Iubitul pe kre nu il mai vazuse si de care nu mai auzise....Iubitul kre disparuse...Disparuse fara urma...
Deodata il zareste...Se plimba shi el prin parc...Dar nu fara tinta ca ea...Nu plangand de durere ...Se plimba razand la brat cu...o fata...O fata cu parul lung, blond...E fff frumoasa dar frumusetzea ei paleste in ochii lui athy, caci ea este cea kre i l`a luat pe Daniel...Se saruta !! E un sarut pasional, plin de dragoste...Dragoste pura...O dragoste pe care in urma cu cv vreme Daniel i`o oferea lui Cathy, nu acelei fete necunoscute...Dar stai ! Nu poate fi adevarat !Acela nu e Daniel !O, nu ! Ii este atat de dor de el incat preface toti baietii care ii ies in cale in clone ale lui Daniel...
Cathy:O haide fato !! Cathy, trezeste`te odata ! C e q mn ?? Bine...mai incerc o data ! Trebuie sa raspunda la telefon !!
Dar singura voce kre raspunde este binecunoscuta voce a robotului telefonic."Persoana contactata are telefonul inchis sau nu se afla in aria de acoperire..."
Cathy:BLA BLA BLA !! MAI TACI ODATA ROBOT PROST ! IL VREAU PE DANIEL ! AKM !!
xxx:Buna !
Cathy:C vrei ?
xxx:Pai...te`am vazut plimbandu`te pe aici...Pari trista...FFF trista....Nu imi place sa vad fete asa de frumoase k tn suferind...Baiatul kre te face sa suferi e un idiot !
Cathy:De unde jtii k e un baiat ?
xxx: Pai...singurele lucruri kre pot rani o fata sunt baietii shi hainele mult prea scumpe kre nu sunt la reduceri, deci clar nu pot fi cumparate ! Dar uh pari o fth fff bogata, deci nu cred k nijte haine ff scumpe te pot opri din inertia cumparaturilor...Asadar...Castigatorul este :UN BAIAT ! ...Aplauze va rog !!!
Cathy:JAJAJA !!! Nuj dak ti`ai propus sa ma faci sa rad, dar da`mi voie sa`ti zic k oriqm ai reushit...Ma numesc Cathy !
xxx:Josh ! Incantat !
Cathy:La fel ! Deci...Josh, unde locuiesti ?
Josh:Pe strada Golden Street ! Casa numarul 13 !
Cathy:Atunci plec !
Josh:Dc ? Stai, q ce te`am suparat ?
Cathy:JAJAJA !! Q nik ! Dar stai la casa numarul 13...13=numar cu ghinion...baiat care locuieste la casa numarul 13=baiat kre are sau aduce ghinion !JAJAJA !! GLUMESC !!
Josh:O, doamne ! Pentru o clipa am crezut k ma respingi dintr`o asemenea banalitate ! Esti super de treaba, super cool !! Si totusi, qm il cheama ?
Cathy:Pe cn ?
Josh:Oare ?? Ala pentru kre plangi ! Qm il cheama ?
Cathy:Daniel....Daniel Stewart !!! E iubitul meu !! A spus k pleaca pentru o luna in Romania ,dar au trecut deja doua luni shi nu s`a intors....L`am sunat de zeci de ori shi nu a raspuns nimeni !
Josh:Nimeni nimeni ? Inseamna k s`a stricat robotul telefonic !
Cathy:JAJAJA !!!

Cei doi s`au plimbat ore buna prin parc...fakt schimb de numere de telefon shi au spus k se vor mai intalni shi a doua zi….Din nou Daniel era dat uitarii….Dar oare c se intampla q el ???

Din episodul urmator:
-Deci a mai aparut cnv in viata ta !!

Sus In jos
any bb
*Hadita con luz propia*
*Hadita con luz propia*

Numarul mesajelor : 1052
Data de inscriere : 16/04/2009
Localizare : Suceava

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Vin Iul 03, 2009 4:17 pm

soper..un baiat nou..:>:>

incepe sami placa situatia asta :)):))
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Sam Iul 04, 2009 12:55 am

hihihi....va spun eu k o sa va surprinda contextul in kre apare repica din episodul urmator...nu e deloc ceea c asteptati...
Sus In jos
anahy-bb-chiquito
*Hadita Magica*
*Hadita Magica*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Dum Iul 12, 2009 5:18 pm

ce tare..apar personaje noi....next next bb!!!!
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Sam Iul 18, 2009 3:15 am

da..scz k nu am mai pus da am fost plecata...va pun akm capitolul 9 ...
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Sam Iul 18, 2009 3:33 am

Capitolul 9
Intalnirea q Josh fusese una fff utila pentru Cathy, caci akm avea cu cn sa isi petreaca timpul liber.Evident o mai avea si pe Emma, prietena ei cea mai buna.Spre bucuria lui Ashely ( mama lui Cathy ) cu care se mai intalnise , fusese regulat la scoala.Acum insa vacanta mare era doar la cateva zile departare , iar Cathy si Emma incepura sa dea interviuri ca sa obtina o slujba pe durata verii.Intr-una din zile...
Cathy:Ah, m`a respins si de aici !
Emma:Dc?
Cathy:Pai...cred ca deoarece knd a fost vb sa ma descriu in trei cuvinte am zis : rebela,dezordonata,frumoasa.
Emma:Cathy !!!!! Altcv in afara de prostie ce ti-a atacat creierul ? Cum sa spui rebela si dezordonata ? E un post de chelnerita ! Trebuia sa spui exact opusul !
Emma era fff disperata pentru k dadusera cel putin 15 interviuri si Cathy o daduse mereu : cu nuca in perete" la cele 3 cuvinte.
cthy: Uite Em ! Se puncteaza si sinceritatea ! Cum sa spun k sunt cuminte knd am un pearcing in nas ? Cu atat mai mult ordonata ! As spune k camera mea e ca o cocina, dar ar fi o ofensa pt porci !
Emma:Exagerezi !
Cathy:Crezi ?
Emma:Nu, Sunt absolut sigura !!!
Cathy:Scuteste-ma !! Ai zis k ma sustii !!
Emma:Si ce crezi k fac ?
Cathy:Ma pui sa mint ! Asta nu se face !
Emma:Doar in cazuri urgente ca asta !
Cathy:Asta nu e un caz urgent !
Emma:O ba da !!
Cathy:(uitandu-se la ceas ) Oh,doamne atat e ceasul ? Trebuie sa plec !
Emma:Stai sa iti zic cv !
Cathy:Scuipa tot ! Da repede k ma grabesc !
Emma:Mama mea s-a intors din Barcelona !
Cathy:Deci a mai aparut cnv in viata ta !
Emma:Se poate spune si asa !
Cathy:Acum o tai ! Paaa !
Emma:Pa !

Totul era bn....MOMENTAN !!!

Din episodul urmator :
-Iata cine s-a decis in sfarsit sa sune ! Ti-a luat cam mult nu crezi ?
Sus In jos
Presidenta Loca
*Hada Presidente*
*Hada Presidente*

MesajSubiect: Re: Viata in mainile mele by @ly ::>   Sam Iul 18, 2009 3:34 am

scz k e asa de surt...
Sus In jos
anahy-bb-chiquito